» » Yeşil çayın Sağlık Yararları

Yeşil çayın Sağlık Yararları

Yeşil çay sağlık yararları.Kilo kaybı artırıcı nitelikleri yalnız yeşil çay kahve ve meşrubat hendek için yeterli değil mi? Sağlık yararları yeşil çay içmekten gelen devasa bu listeye bir göz atın ve java temelli veda etmek istersiniz.

TavaTea resmi web sitesinden satın almak için tıklayınız

Kanseri ve hastalıklara karşı korur

Yeşil çay polifenoller ve kateşinleri olarak güçlü antioksidanlar ile doludur. Bu pis küçük toksinler hücresel hasar, hastalık, yaşlanma ve kanser neden sorumlu olan serbest radikaller mücadele de son derece verimli vardır.

Sağlıklı cilt teşvik ve kırışıklıkları önler

Kanser ve hastalık neden serbest radikalleri da cilt hücrelerini saldırı ve yaşlanma kırışıklıklar ve cilt lekeleri şeklinde katkıda bulunmak. Yeşil çay bulur ve bu serbest radikallerin sonlandırır ve sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt teşvik yardımcı olur.

Yeşil çayın Sağlık Yararları

Savaşır yaşlanma

Yaşlanma belirtileri ile birlikte dövüş, yeşil çay daha az belirgin formları ile de yaşlanma da yardımcı olur. Japon Üniversitesi bir çalışma yeşil çay günde 2 bardak içme yaşlı hastalarda bilişsel bozulma ihtimali % 64 indirim bulundu. Bu inanılmaz bir sayıdır ve gerçekten yeşil çay kognitif bozukluk, hafıza kaybı, demans ve Alzheimer hastalığı karşı gücünü gösterir.

TavaTea resmi web sitesinden satın almak için tıklayınız

Zihinsel odaklanma artırır

Yeşil çay, hafif düzeyde: sinir sistemi üzerinde uyarıcı etkisi kafein içerir. O değil çok şaşırtıcı kendisi, ama...Yeşil çay da amino asit L-theanine, neredeyse sadece çay fabrikasında bulunan içerir. Theanine beynin nörotransmitter etkiler ve alfa beyin dalgası aktivitesi artar. Basit açısından bu bir zihin daha sakin, henüz daha uyanık durumda olur.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Theanine konuşma, Brigham ve kadın Hastanesi tarafından 2003 bir çalışma bu theanine vücudun bağışıklık sistemini enfeksiyon mücadele yardımcı olabilir bulundu. Çalışma çay tiryakileri için kahve içenlere oranla ve anti-bakteriyel proteinleri çayı içenlere beş kata kadar daha yüksek bir göstergesi daha güçlü bağışıklık yanıtının bulundu.

Başka bir çalışmada, Antiviral araştırma, Kasım 2005 sayısında yayımlanan catechin antixoidants yeşil çay (EGCG) birini dramatik grip virüsü çoğaltma inhibe bulundu. Evet, yani yeşil çay da ortak gribi savaşır.

Ağız sağlığı teşvik

Chicago'daki Illinois Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeşil çay polifenoller kötü nefes neden bakterilerin büyümesini inhibe bulundu. Bu antibakteriyel özellikleri, diş ve diş eti de yardımcı. Aslında, bir Japon üniversite çay düzenli tüketimi güçlendirilmiş katılımcının dişler ve diş çürüğü önlemek için yardımcı oldu bulundu.

TavaTea resmi web sitesinden satın almak için tıklayınız

Diğer faydaları yeşil çay

Yeşil çay inanılmaz sağlık yararları hakkında bir fikir edinmek başlayan? İşte çok daha fazla. Yeşil çay defa söz değil yapabileceğiniz birkaç şey vardır:

 • Kavgalar romatoid artrit
 • Enfeksiyon dövüşleri
 • Daha düşük stres
 • Kalp hastalığına karşı koruma
 • Ateroskleroz inhibe
 • Kemik yoğunluğu oluşturmak
 • Kalp krizi riskini en aza indirir
 • Kalp krizinden sonra hızları kurtarma
 • Beyin zararlardan korur
 • Kan basıncını düşürür
 • Böbrekler korur
 • Karaciğeri korur
 • Dayanıklılık artar
 • Diyabet karşı korur
Bu sayfa bir favori yeşil çay çalışmalarımız ile biz bitireceğiz. Japonya'nın 1994'te başlayan bir çalışma, 40,530 yetişkin 11 yaşına kadar takip ettim. 5 Ya da daha fazla bardak yeşil çay içti kadın bir gün herhangi bir neden ölme % 23 daha düşük risk vardı buldum! Bu yeşil çay içmeye başlamak için teşvik değilse, nedir bilmiyorum.

TavaTea resmi web sitesinden satın almak için tıklayınız
Yeşil çayın Sağlık Yararları